Garage48

Garage48 EMT Äppmiljonär Tallinn 2013

13.-15. septembril 2013 toimus Tallinnas, Ülemiste City ärilinnakus järjekordne Garage48 üritus EMT Appmillionaire Camp 2013. Garage48 on nädalavahetuse kestev tehnoloogiliste startupide arendusnädalavahetus, mille eesmärgiks on 48 tunniga arendada ning valmis saada töötav prototüüp väljapakutud ideest. Seekordsel üritusel kutsuti kokku 50 parima EMT Äppmiljonäri idee autorit ja pärast reedeõhtust ideede “müümist” valisid kohale tulnud arendajad, programmeerijad, disainerid ja turundajad välja, kelle äppi (ing. k. “application” ehk mobiilne rakendus) ideest nad reaalse prototüübi valmis teha soovivad. Moodustati 12 meeskonda, nimekirja leiab Garage48 kodulehelt!

Möödunud aastal EMT korraldatud konkursi Äppmiljonäri raames esitasin võistlusele äppi idee, milleks oli võrgumäng, kus saaks võistelda oma teadmiste ja oskuste peale, seeläbi ka silmaringi laiendades, kuid sel hetkel ei osutunud idee valituks. Augustis 2013 sain kutse Garage48 üritusele EMT Appmillionaire Camp 2013, et ideest reaalne mobiilne rakendus luua. Otsustasin minna ja tegutseda!

 

 

smarter-than-u

 

SmarterThanU appis saab mängija panna proovile oma nutikuse ning võistelda sõbra või võõraga väljavalitud teemadel. Mida targemaks muutub mängija, seda raskemaks ja spetsiifilisemaks muutuvad teemad. Näiteks saab piisavalt mängides vastata küsimustele väga spetsiifilises teemas “Auto detailid“, kuid enne peab mängija tõestama end teemades “Liiklusvahendid” –> “Autod” –> “Autode margid“. Mäng on käigupõhine ja mängijad korraga võrgus olema ei pea.  Mängija A valib teema ning vastab aja peale viiele küsimusele. Seejärel kalkuleerib äpp välja vastavalt õigetele vastustele ja kulunud ajale skoori, mille Mängija B peab ületama, et võita roundi. Nüüd on Mängija B kord valida teema ning protsess kordub. Nädala lõppedes selgub üldine nädala võitja. Protsessi käigus koguvad mängijad tarkusi ja mänguraha, mille eest võib avada uusi teemasid või osta muid boonuseid SmarterThanU mängu poest. Huvi korral liitu uudiskirjaga aadressil http://smarterthanu.eu.

 

Ekraanipildid loodud prototüübist

 

Parimaid äppide loojaid premeeriti, kuid paraku ei osutud mobiilne rakendus SmarterThanU Garage48 žürii poolt valituks. Sellegipoolest olime saanud ideele uskumatult palju positiivset tagasisidet, Facebooki fännilehele 170 fänni ja äppi kodulehele http://smarterthanu.eu kümneid uudiskirjaga liitunud inimesi.

 

Kõiki nädalavahetusega EMT Appmillionaire Camp ürituse raames valminud mobiilsete rakenduste ettekandeid näeb Garage48 kodulehelt SIIT. SmarterThanU esitlus ja prototüübi demo näete alates 00:56:40.

 

smarterthanu meeskond

 

Esialgsete plaanide järgi soovime oma meeskonnaga avaldada SmarterThanU lõpliku valmislahenduse iOS platvormile paari kuu jooksul. Seejärel paneme paika edasise arendusplaani vastavalt äppi kasutajate tagasisidele ja mängu populaarsusele.

 

Tänan kõiki Garage48 läbiviijaid ning muidugi oma meeskonnaliikmeid vapustava kogemuse eest!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.