Google reklaam esilehel, Facebook reklaam

Google AdWords või Facebook reklaam ?

Klikipõhine reklaam (PPC – Pay Per Click) on kahtlemata üks kasumlikum Internetis reklaamimise viis. Suurima turuliidri Google AdWordsi kõrvale on nüüd tõusnud miljardi kasutajaga Facebook, kes pakub samuti klikipõhist reklaamimist. Kumb neist ikkagi tulutoovam on?

PPC tüüpi reklaamidega peaks esmalt mõõtma kanali potentsiaalselt võimalust ning selle võimaluse tegelikku suurust. Paljud kasutavad selleks valikuks CTR (Click Through Rate) näitajat, mis näitab klikkide ja tegelike näitamiste suhet protsentides. Keskmine CTR Google reklaamil on Siliconcloud.com 2011. aasta andmetel 1.27% (1,27 klikki igale 100-le näitamisele) ja Facebook reklaamil vaid 0.09% (0,09 klikki igale 100-le näitamisele). Erinevus, mis on peaaegu 14-kordne, näitab selgelt, kelle reklaamidele vajutatakse rohkem.

Milleks siis üldse Facebook reklaami kasutada? Facebooki võlu peitub reklaami täpsematele sihtgruppidele suunamises. Vastupidiselt Google asukohapõhisele suunamisele võimaldab Facebook sihtgruppi sihtida näiteks soo, vanuse, suhteseisu, hobide ja paljude muude eelistuste põhjal. Kuna Facebookis kajastuv personaalne informatsioon on kasutajate poolt pidevalt uuenev, siis  võite olla kindlad, et korralikul sihtgruppide suunamisel ning reklaami haldamisel on ROI (Return On Investment) maksimaalne.

Seega ei ole vale väita, et Google AdWordsiga teete end paljudele nähtavaks, kuid Facebook reklaamiga ehitate kindlamat kliendibaasi.

Klikipõhisel reklaamil on väga oluline korraline reklaamikampaania haldus, mis hoiab kulud võimalikult madalal ning tootluse kõrge! BRN Veebilahendused pakub reklaami ülesseadmist, haldamist ja hilisemat aruandlust – pakume reklaami Facebookis ja reklaami Googles.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.