Kui logod kipuvad sarnanema..

Kui logod kipuvad sarnanema..

Tänapäeva vabaturumajanduse tõttu vaevab disainereid üle maailma probleem, et ükskõik kui originaalse logo kujunduse nad välja suudavad mõelda, on ikka olemas äravahetamiseni sarnaseid brände. Kuna logo kujundajad ei ole kursis kõikide olemasolevate firmasümboolika kujundustega, satutakse paratamatult olukorda, kus teise ettevõtte logo kujundatuga sarnaneb.

Üldiselt ei ole väga suur probleem, kui teisel kontinendil asuv erineva tegevusalaga ettevõte kasutab teie ettevõtte sümboolikale sarnast kujunduse või välimusega logo. Probleem võib kujuneda aga siis, kui bränd kogub tuntust üle maailma ning inimesed hakkavad tähele panema brändide-vahelisi sarnasusi. Sel juhul peaks vähemtuntud bränd ette võtma imago-muutuse, mis paratamatult tähendab ettekavatsematult suuri kulusid.

Toome teieni mõned disainerite õudusunenäod ehk juhused, kus logode kujundused kukkusid eri disainerite töödel välja väga sarnased.

Kindlasti esineb maailmas ka brändikujunduse vargust, kuid eeldada, et kõik sarnased logod on tekkinud kellegi järelt vehkimisega, on ülepaisutatud ning väär väide.

Sooviksime siinkohal kajastada ka Eestimaalt pärit ettevõtete logosid, mis on mingite brändidega sarnased. Kui te teate mõnda sarnast logo, kirjutage neist kommentaariumisse!

 

 

BRN Veebilahendused tegevuse alla kuulub ka logode ning muu firmasümboolika kujundustööd – tellige logo tegemine meilt!

 

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.