Google AdWords ja Google AdSense

Reklaam Google kaudu: Google AdWords vs. Google AdSense

Paljud inimesed on kuulnud Google AdWordsist ning mõnevõrra vähem populaarsest Google AdSense’ist, kuid ei tee neil olulist vahet. Lähtuvalt veebilehe eesmärkidest kasutatakse kas Google AdWordsi või Google AdSense’i. Mis vahe on Google AdWords’il ja Google AdSense’il? Milline on sobivam teie kodulehe jaoks?

Mis on AdWords ja AdSense põhiline erinevus?

Nimede sarnasuse tõttu arvatakse ekslikult, et tegu on samade turunduskanalitega. Tegelik põhimõtteline erinevus seisneb siiski selles, et Google AdWordsi kasutavad reklaamijad ja Google AdSensei kasutavad reklaamipinna müüjad.

AdWords kuvab reklaame google.com otsingus ning Google partnerite veebilehtedel. Ärid kasutavad AdWordsi, et juhatada potentsiaalseid kliente oma toote või teenuseni, eesmärgiga tõsta müüki. AdWordsi reklaamijaid maksustatakse vastavalt reklaamidel vajutamise kordadele.

Vastupidiselt AdWordsile saavad inimesed AdSense abiga raha teenida, kui lubavad AdWords reklaame näidata oma blogis või kodulehel. Google haldab neid reklaame ise ning maksab AdSense kasutajatele klikipõhiselt – kui keegi vajutab lehel olevale reklaamile. Kui omate suure liiklusega kodulehte või blogi, omate seega potentsiaalset võimalust Google AdSense abiga lehe külastatavuse pealt raha teenida.

 

Google AdSense

Kasutajaks registreerimine

AdWords kasutamiseks tuleb registreerida enda Google konto AdWords turunduskanaliga, sisestada ajavöönd, koht ja valuuta.

AdSense kasutamiseks tuleb esitada avaldus, milles sisaldub teie veebilehe URL, veebilehel kasutatav keel, kasutaja tüüp (eraisik või ettevõte) ning kontaktandmed (nimi, aadress, telefon).

AdSense puhul on keelatud

  • paigaldada reklaame lehekülgedele, mis kutsuvad neile vajutama;
  • paigaldada reklaame pornograafilise sisuga kodulehele;
  • vajutada ise oma AdSense reklaamidele;
  • avaldada saadud tulu kolmandale osapoolele.

Lühikestel artiklitel soovitatakse reklaame lisada lehe päisesse, pikematel kirjutistel aga on tulemus parem, kui reklaam asub sisu keskel.

Reklaamide kujundus

AdWords reklaamijad saavad ise kirjutada reklaamlauseid, samal ajal kui AdSense kasutajad ei saa kuidagi mõjutada ega valida täpset kuvatavate reklaamide sõnastust. Õnneks saabAdSense puhul siiski valida reklaamide suurust, värvi ja tüüpi (pilt, video, tekst), mida kodulehel kuvatakse.

Reklaamide arv, mida läbi AdSense oma kodulehel näidata saab, on piiratud. Kokku võib näidata ühel veebilehel 3 standardset reklaamiühikut, kolm viidet (linki) ja kaks otsinguriba.

Tasustamine ja eelarve

Reklaamides AdWordsiga Google Display lehtedel (ehk lehtedel, mis kasutavad AdSense’i), saate valida, kas maksate reklaami näitamiste või klikkimiste põhiselt. AdSenseil selline valik puudub – Google tasub vaid reaalsel reklaamile vajutamisel.

AdSense kasutajatele ei garanteeri mitte miski kindlat sissetulekut. Klikkimiste arvu ja seega ka sissetulekut saab suurendada vaid huvitava ning unikaalse sisu loomise eest, mis toob kodulehele rohkelt külastajaid. Silmas tuleks pidada seda, et AdSense reklaame kuvatakse vastavalt kodulehe sisule. Google viib automaatselt reklaami kokku veebilehe märksõnadega ja kuvab reklaami sobiva sisuga alalehel. Seega näitab Google reklaame rohkem inglisekeelsetel kodulehtedel.


Google AdSense’ga liitumine on tasuta ning  ilma püsivate lepinguteta, seega võite vajadusel loobuda teenuse kasutamisest silmapilkselt. Seetõttu soovitame suure külastatavusega kodulehele paigaldada kindlasti Google AdSense reklaame. Kaotada, peale mõnevõrra kirevama kodulehe, pole teil ju tegelikult midagi.

Google AdWords reklaamikampaania läbiviimine on pikaaegne ja vastutusrikas protsess, mida tuleb efektiivselt hallata. Edukaks kampaania läbiviimiseks soovitame Google AdWords’is reklaamimise jätta spetsialistide hooleks – BRN Veebilahendused pakub reklaami Googles.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.