SEO

Veebipõhine tarkvara oma internetiturunduse ja SEO hindamiseks

Iga isik, kes on tellinud omale konkurentsivõimelise kodulehe, on kindlasti kokku puutunud ka sõnalühendiga SEO. Pole saladus, et Google ja muud otsingumootorid järjestavad veebilehekülgi vastavalt Search Engine Optimization’ile ehk kodulehe otsingumootorite optimeerimisele. Paljud, kelle kodulehel on väidetavalt teostatud võtteid, mis tõstavad nende leitavust Google’s, ei tea, et antud toimingud ei pruugi olla kõige tulemuslikumad. Seetõttu soovitan ka ise kontrollida ettevõtte veebilehe efektiivsust (või ebaefektiivsust) mõne siin äranäidatud tasuta internetiturunduse vahendiga.

 

 

1. Woorank

Woorank kontrollib tasuta teie kodulehe järgmiseid parameetreid: külastajate arv, sotsiaalsed sissekanded (Facebook, Twitter), veebilehekülje toimivus ja suunatus mobiilversioonis, otsimootorite algpärad (kas veebi URL’id on Google robotile loetavad ning sisaldavad sõnu ja lauseid, XML sitemap olemasolu jne), otsimootori parameetrid (kodulehe pealkiri, kodulehe kirjeldus, meta märksõnad jne), SEO sisu (pealkirjade kasutamine, pildifailide linkimine, blogi olemasolu), SEO märksõnad, veebilehe laadimiskiirus ja palju muud. Iga probleemi kohta pakub Woorank ka lahenduse välja, mida muuta või täiendada tuleks.
woorank

 

 

2. UsabilityHub

Lase oma kodulehekülge hinnata võõrastel, eelarvamusteta inimestel. UsabilityHubis saab läbi viia kolme erinevat testi. 1) 5-sekundi vaatamine – lase võõral oma kodulehte vaadata 5 sekundit ja seejärel esita talle teemakohane küsimus, kontrollimaks, kas su leht on meeldejääv. 2) Klikkimine – küsi inimeselt küsimus ja las ta näitab seda su kodulehel. Näiteks võib küsida, mis disainielement inimesele veebilehe juures kõige rohkem/vähem meeldib. 3) Navigeerimine – küsi, kuhu vajutaks esmalt inimene, näiteks kui ta otsiks teie e-maili. Kõik need testid on tasuta, kuid eelnevalt peab koguma punkte teiste testidele vastamise eest – õnneks ei võta see kaua aega.
usabilityhub

 

 

3. Google AdWords Keywords Tool

Sea oma märksõnad õigeks! Kasuta Google märksõna vahendit ja saa teada, mida inimesed enim otsivad. Seejärel sea oma märksõnad vastavaks. Google pakub ka alternatiivseid lahendusi märksõnade kombineerimiseks.

google keywords

 

 

4. ChangeDetection

Hoia oma kodulehe muudatustel silm peal. ChangeDetectionis saad registreerida oma veebilehe ja e-maili aadressi, kuhu saabub teade kohe kui koduleheküljel on midagi lisatud või muudetud. Ei ole just päris internetiturunduse vahend, kuid siiski kasulik, kontrollimaks, kui palju(või kui vähe) teie veebilehte uuendatakse.

changedetection

 

 

5. Internet Marketing Ninjas

Leiab üles kodulehe katkised viited, enim kasutatud märksõnad (NB! Liiga palju märksõna kordamist teeb kasu asemel kahju – Google võib näha saiti spammijana ning lisab selle musta nimekirja), viited välistele veebilehekülgede jms.internet marketing ninjas

 

 

6. Pingdom Website Speed test

Laeb kodulehekülje ja kõik alllehed ning annab tagasisidet teie veebilehe laadimiskiiruse kohta. Võrdleb teie lehte teiste lehtede laadimiskiirustega.

Pingdom Website Speed

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.